Rekonstrukce Masarykovy třídy v Broumově

V Broumově byla zahájena rekonstrukce Masarykovy třídy – tj. hlavní příjezdové komunikace ve směru od Police. Rekonstrukce komunikace bude probíhat křižovatky na Hejtmánkovice po křižovatku před Budovou městského úřadu. Došlo k posunu termínu zahájení stavby, a to na 19. 4. 2022.

Investorem této zakázky je Královéhradecký kraj, zhotovitelem je společnost EUROVIA CS, a. s.

Předáváme Vám touto cestou přesnější informace o chystaných dopravních omezeních spojených s rekonstrukcí této komunikace, které jsme obdrželi od broumovských kolegů.

V první fázi stavby bude společnost Vodovody a kanalizace Náchod a. s. ukládat do komunikace nový vodovod. To však bude znamenat pouze nevýznamná omezení dopravy, neboť práce budou prováděny po krátkých úsecích za provozu.

K zásadnímu omezení dojde ve fázi realizace této investiční akce K zahájení stavby dojde 19. 4. 2022. Od tohoto data až do konce října nebude pro osobní automobily možný průjezd ulicí třída Masarykova. Průjezd bude umožněn pouze vozidlům stavby, autobusům, vozidlům IZS a nákladním vozidlům vyšším, než 3,1 m (kvůli výškovým omezením na objízdné trase).

Hlavní objízdná trasa bude vedena přes Velkou Ves, Hynčice, Jetřichov a Hejtmánkovice (podle nyní dostupných informací bude Královéhradecký kraj pravděpodobně od května cca do konce září opravovat – za plné uzavírky – rovněž úsek komunikace od hlavní křižovatky v Jetřichově po restauraci „U Suchánků“).

Přístup k nemovitostem vpravo od třídy Masarykovy (ve směru od Náchoda) bude zhotovitel zajišťovat individuálně a po domluvě s vlastníky. Přístup k nemovitostem vlevo od třídy Masarykovy (oblast Spořilova) bude zajištěn výhradně ulicí Komenského (kolem Lidlu), a to obousměrně. Ostatní odbočující komunikace od třídy Masarykovy budou uzavřeny. Ulice Nezvalova bude pro uživatele přilehlých nemovitostí zpřístupněna po provedení nutných úprav z ulice ČSA.

Autobusové zastávky z třídy Masarykovy budou po dobu výstavby přesunuty. Zastávka „U klubu ROK“ bude přemístěna naproti autoškole Fiedler (u vjezdu do Fitzbachu). Zastávka „U Lidlu“ bude přemístěna ke „schodišti pod gymnáziem“.

Dále bude pro ulehčení dopravy otevřena obousměrně trasa přes centrum města, tedy ulicemi U Horní brány – Mírové náměstí – U Dolní brány a opačně (pouze pro vozidla do 3,5 t).

Objízdné trasy a dopravní značení

Návrh DIO a objízdných tras_tř Masarykova.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 5,91 MB