Možnosti pomoci Ukrajině

V tuto chvíli je již organizována pestrá škála pomoci Ukrajině a jejímu lidu.

Pro snadnější orientaci doporučujeme navštívit webové stránky, na které odkazujeme v tomto článku.

Na doporučení Ministerstva vnitra, kraje i neziskových organizací doporučujeme web Stojíme za Ukrajinou (stojimezaukrajinou.cz)

V tuto chvíli je třeba zachovat chladnou hlavu a ve snaze pomoci postupovat koordinovaně a využívat již fungující struktury.

MAS Stolové hory shrnula všechny podstatné odkazy na svojí webové stránce, proto pokud chceme nějakou pomoc organizovat, pokud chcete nějakou pomoc nabídnout, nebo pokud se chcete zapojit do některé z vyhlášených sbírek, podívejte se na tento odkaz: Možnosti pomoci Ukrajině - MAS Stolové hory (mas-stolovehory.cz)

Pokud nevíte, jak byste pomohli, podpořte Ukrajinu finančně. Mnoho organizací spustilo peněžní sbírky, mezi nimi například Člověk v tísni, Paměť národa nebo Diecézní charita. Rozcestník  sbírek najdete na Darujme.cz - Darujme.cz. Podpořit lze také přímo armádu Ukrajiny.

V případě potřeby nabízejí někteří lékaři bezplatné ošetření či bezplatnou prohlídku, více informací lze nalézt na Lékaři pro ukrajinu (lekariproukrajinu.cz)

V této době je rovněž důležitý boj proti dezinformacím! Nečerpejte proto informace pouze ze sociálních sítí, ověřujte si zdroje. Je třeba si uvědomit, že jsme v tuto chvíli v dezinformační válce, pod permanentním útokem lživých zpráv. Šiřte proto dál jen informace, které jste si ověřili u důvěryhodného zdroje! Za důvěryhodná média je možné považovat novinářské weby, Českou tiskovou agenturu, média veřejné služby.

Konkrétní možnosti pomoci, či potřeby toho, co dělat a nedělat, se budou jistě v čase měnit podle vývoje situace.

O případných akcí organizovaných městem nebo ve městě Vás tak budeme informavat prostřednitcvím našich tradičních informačních kanálů.

Datum vložení: 3. 3. 2022 11:13
Datum poslední aktualizace: 3. 3. 2022 11:13