Nová pravidla grantového systému

Již od jara letošního roku pracuje grantová komise na návrhu nových pravidel pro grantové programy města. Pro aktualizaci zvolila grantová komise pracovní skupinu o šesti členech, která v rámci třech pracovních schůzek osnovu nových grantových podmínek připravila. Následně ji prošla, připomínkovala a odsouhlasila celá grantová komise. Nová pravidla grantů se řeší především na základě zkušeností a praxe z minulých let. Spolupráce mezi žadatelem a městem nebyla vždy jednoduchá, žadatelé měli často problémy s doložením potřebných dokumentů a vyplňováním vlastní žádosti o grant. Tyto problémy pramenily především z určité nechuti studovat sedmistránkový grantový program (případně oba grantové programy). Také hodnotit žádosti nebylo pro členy grantové komise vůbec jednoduché. Hlavním cílem aktualizace systému pro udělování grantů je zjednodušení a zpřehlednění dotačního programu. Nyní každý z dotačních programů zaplní max. 2 strany papíru velikosti A4, tj. 1 list papíru. Každý dotační program má pak svou žádost.

Nově navržené dotační programy jsou následující:

• Akce pro veřejnost;
  • Spolková činnost;
  • Mimořádné úspěchy jednotlivců.

Mezi novými grantovými programy není v tuto chvíli uvedena sociální oblast, neboť bylo přijato rozhodnutí, že o grantech v této oblasti bude na základě samostatného programu rozhodovat sociální odbor ve spolupráci se sociální komisí. Motivem tohoto rozhodnutí byl zájem vedoucí sociálního odboru Mgr. Olgy Landové zajišťovat tuto činnost v rámci své agendy. Prosím budoucí žadatele z této oblasti, aby ohledně svých projektů a akcí kontaktovali p. Landovou na e-mail: landova@policenm.cz nebo na tel. číslo: 491 509 995.

Naopak přicházíme s novým grantovým programem „Mimořádné úspěchy jednotlivců“, který grantová komise navrhla s úmyslem podpořit osoby, jejichž výsledky jsou na národní či mezinárodní úrovni. Máme totiž za to, že takoví lidé mohou motivovat svou činností a přístupem k ní především mladou generaci ke smysluplnému trávení volného času.

Termíny pro podávání žádostí o poskytnutí příspěvku z rozpočtu města se nemění. Žádosti o granty na následující období můžete podávat od 1. 11. do 30. 11. 2019, a to pouze písemnou formou, osobně na Městský úřad v Polici nad Metují, kancelář č. 25, Dominika Čečetková, správa dotací nebo zaslat poštou na adresu: Město Police nad Metují, Masarykovo náměstí 98, 549 54 Police nad Metují.

Není třeba se nových pravidel obávat, pokud Vám cokoliv nebude jasné, neváhejte mne kontaktovat na e-mail: cecetkova@policenm.cz nebo na tel. číslech: 491 509 996, 778 406 917.

Grantové programy, žádosti, pokyny pro žadatele a zápisy z jednání grantové komise naleznete na webových stránkách města Police nad Metují, konkrétně ve složce „Rozvoj města“, následně ve složce „Dotační programy města“ - https://www.meu-police.cz/rozvoj-mesta/dotacni-programy-mesta/.

Předem prosím každého potencionálního žadatele, aby řádně vyplnil svou žádost o grant a přečetl si dotační program. Děkuji.

Datum vložení: 29. 10. 2019 10:27
Datum poslední aktualizace: 19. 11. 2019 10:45