Poděkování hejtmana KHK 1

TS Police n. M. s.r.o. - čištění a kamerování kanalizační sítě 1

TS Police n. M. s.r.o. - čištění a kamerování kanalizační sítě

Datum: 5. 12. 2019

Upozorňujeme spoluobčany na krátkodobé omezení dopravy na polických komunikacích. Probíhá zde v rámci dotace čištění a kamerování kanalizační sítě. Akce potrvá do středy 18. 12. 2019, po Novém roce bude podle aktuálního počasí pokračovat.

Adventní neděle 1

Adventní neděle

Datum: 29. 11. 2019

Přijďte v neděli na polické náměstí! Společně vstoupíme do adventního času, rozsvítíme vánoční strom a užijeme trocha zábavy!

Informace o provozu základní školy v průběhu "stávkové" středy

Datum: 5. 11. 2019

Členové pedagogického sboru Základní školy a Mateřské školy Police nad Metují podporují středeční stávku vyhlášenou školskými odbor, nicméně provoz školy zůstane ve středu plně zachován.

Nová pravidla grantového systému

Datum: 29. 10. 2019

Již od jara letošního roku pracuje grantová komise na návrhu nových pravidel pro grantové programy města. Pro aktualizaci zvolila grantová komise pracovní skupinu o šesti členech, která v rámci třech pracovních schůzek osnovu nových grantových podmínek připravila. Následně ji prošla, připomínkovala a odsouhlasila celá grantová komise. Nová pravidla grantů se řeší především na základě zkušeností a praxe z minulých let. Spolupráce mezi žadatelem a městem nebyla vždy jednoduchá, žadatelé měli často problémy s doložením potřebných dokumentů a vyplňováním vlastní žádosti o grant. Tyto problémy pramenily především z určité nechuti studovat sedmistránkový grantový program (případně oba grantové programy). Také hodnotit žádosti nebylo pro členy grantové komise vůbec jednoduché. Hlavním cílem aktualizace systému pro udělování grantů je zjednodušení a zpřehlednění dotačního programu. Nyní každý z dotačních programů zaplní max. 2 strany papíru velikosti A4, tj. 1 list papíru. Každý dotační program má pak svou žádost.

Krajské dotace

Datum: 25. 10. 2019

Začátkem října letošního roku bylo v rámci přidělování příspěvků z Královehradeckého kraje otevřeno mnoho zajímavých výzev, přičemž způsobilými žadateli jsou v určitých dotačních programech často spolky, sportovní střediska, sportovní centra a právnické osoby věnující se sportu. Jedná se o atraktivní témata.

Uzavírka brány u domova důchodců

Datum: 21. 10. 2019

Domov důchodců v Polici nad Metují oznamuje, že od pondělí 21. 10. 2019 jsou uzavřeny vstupní brány do areálu Domova důchodců v Polici nad Metují pro vozidla i pro pěší.
Bližší informace jsou na webových stránkách DD a také v říjnovém Polickém měsíčníku.